AREÇELİK 6040 E BULAŞIK MAKİNESİ

Posted Posted by arcelik in Beyaz Eşya Servisi     Comments No comments
Kas
13

Arçelik 6040 e bulaşık makinelerinde çıkan sorunlar birden fazla olabilir bu çıkan arızalar liste halinde şunlardır. Program kartı arızası ;program kartı arızası genelde program kartı üstündeki rolenin yanması ile makinenin ısıtma yapmamasıdır. pompa motoru arızası; pompa motoru arıza yaptığı zaman kazan içinde su kalır pis suyu dışarı tahliye etmez. Isı sensörü; ısı sensörü bozulduğu zaman program takılmadan devam eder fakat yeterli derecede ısıtma yapmaz ve bulaşıklar kirli çıkar yada tam tersi çok fazla ısıtma yapabilir.Boru rezistans arızası; boru reistans bozulduğu zaman program takılır ısıtma gerçekleşmez. ana motor arızası;ana yıkama
motoru arıza yaptıysa kazan içine su dolar fakat yıkama yyapmadan bekler.motor rulmanları bozuk ise yıkama esnasında çok fazla ses yapar.motorun üst kısmında bulunan plastik keçe bozulursa makinenin alt tabanın su dolar ve makineniz bir süre sonra emniyet için çalışmaz.

Deterjan kutusu bobini; deterjan kutusu bobini bozulduğu zaman makineniz normal şekilde çalışır program biter fakat deterjan kutusunun kapağı açılmaz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Post comment